شماره تماس‌ها 02166595050 / 02166569868 / 02166915674

آمادگی خوابگاههای دانشجویی برای بازگشایی احتمالی دانشگاهها

محمدرضا علم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره احتمال بازگشایی دانشگاه ها بعد از ماه مبارک رمضان و اینکه آیا پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است یا خیر گفت: براساس دستورالعمل های بهداشتی مکان‌های آموزشی، غذا خوری و خوابگاه‌های دانشجویی ضد عفونی شده است.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان  داد: مراکز بهداشت در دانشگاه ها کارهای زیرساختی را در این زمینه را انجام داده اند، ولی در مورد بازگشایی دانشگاه ها ستاد ملی کرونا تصمیم گیرنده است باید دید این ستاد برای چه زمانی آن را اعلام می کند، ولی ما در واقع آمادگی خود را داریم.

به گزارش مهر، دکتر ایرج حریرچی، روز گذشته در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص زمان بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: اگر در جایی بازگشایی موجب افزایش بیماری شود و به خاطر خصوصیت اپیدمی آن شهرها، یا به دلیل خصوصیات اجتماعی اگر باعث شود با تشدید موارد مواجه شویم حتماً تصمیمات سختگیرانه تر و بازگشت به گذشته را خواهیم داشت.

وی افزود: در مورد دانشگاه‌ها و مدارس نکته‌ای مطرح است که اولین جایی که باید بسته شود مدارس است و آخرین جایی که باید باز شود نیز بازهم مدارس است. در مورد دانشگاه‌ها نیز برخی همین نظر را دارند.

حریرچی گفت: البته چون روند نزولی است و همان طور که معاون آموزشی وزارت بهداشت دکتر حق دوست گفته است ممکن است بعد از ماه رمضان پیشنهادات و تصمیماتی در ستاد کشوری مقابله با کرونا مطرح و اعلام شود.

معاون کل وزارت بهداشت، افزود: اما اگر شرایط فراهم شود حضور در کلاس‌ها اختیاری خواهد بود و اجباری نخواهد بود. اگر روند نزولی بیماری کرونا ادامه پیدا کند حتی ممکن است امتحانات را به صورت حضوری برگزار کنیم و برای ترم بعد آماده شویم.

منبع : مهرنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

© 2013 - 2019 ThemeEnergy.com

ارسال