شماره تماس‌ها 02166595050 / 02166569868 / 02166915674

پروتکل پیشنهادی بازگشایی دانشگاه‌ها؛

حضور ۵۰ درصد دانشجویان در پروتکل بازگشایی دانشگاه‌ها

رحمان خدابنده‌لو در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نشست مدیران معاونت آموزشی و مدیران معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد و موضوع نحوه بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی(پروتکل‌های بهداشتی) مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: آنچه در این جلسه مطرح شد پروتکل‌های بهداشتی است که تمامی موارد به صورت پیشنهادی است زیرا ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمی برای بازگشایی دانشگاه‌ها نگرفته است. در واقع تمام این تصمیمات منوط به تصمیم ستاد است.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت اضافه کرد: مقرر شد دانشگاه‌های علوم پزشکی و حوزه دانشجویی وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی را برای بازگشایی داشته باشند. بازگشایی نیز به این صورت خواهد بود که حداکثر ۵۰ درصد دانشجویان در دانشگاه حضور پیدا کنند که بتوان از خوابگاه‌ها و مکان اسکان دانشجویان استفاده کرد.

وی گفت: مقرر شد این موضوع در اختیار دانشگاه‌ها باشد و دانشگاه‌ها برای پروتکل‌های بهداشتی هماهنگی لازم را انجام دهند.

خدابنده‌لو اظهار داشت: برنامه پیشنهادی حوزه آموزشی وزارت بهداشت برای امتحانات پایان ترم که به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شده، مردادماه است.

وی درباره جزئیات پروتکل‌های بهداشتی که برای خوابگاه‌های دانشجویی پیشنهاد شده است، گفت: پروتکل‌ها همان پروتکل‌های بهداشتی عمومی که در سطح جامعه برای فاصله گذاری فیزیکی و شستشوی دست‌ها رعایت می‌شود، است. اما در خوابگاه‌ها ضدعفونی مرتب سطوح و در دسترس بودن مواد شوینده نیز در اولویت قرار دارد.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت درباره ایاب و ذهاب دانشجویان و تردد بین شهری آنها گفت: همه این موارد در پروتکلهای بهداشتی آموزشی پیشنهادی دیده شده است. بحث حذف ترم، حذف واحد، مسکوت گذاشتن ترم، میهمان شدن در این پروتکلهای بهداشتی وجود دارد و دانشجویان امکان انتخاب هر یک از موارد را خواهند داشت.

وی درباره موضوع تغذیه دانشجویان در ایامی که در دانشگاه و خوابگاه حضور می‌یابند گفت: تغذیه برای دانشجویانی که حضور دارند ارائه می‌شود. تغذیه دانشجویی با رعایت تمام موارد پروتکل‌های بهداشتی تهیه و توزیع می‌شود. حتی‌الامکان غذا در سلف سرویس‌ها توزیع نخواهد شد و توزیع در خوابگاه‌ها صورت می‌گیرد. توصیه ما این است که سلف سرویس‌ها باز نشود.

خدابنده‌لو یادآور شد: خوابگاه‌ها ضدعفونی می‌شود و برای ورود دانشجویان آماده می‌شود. در بازه‌های زمانی متعدد ضدعفونی صورت می‌گیرد. مواد شوینده در اختیار دانشجویان قرار می‌گیردکلیه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند از جمله شستشوی دست به طور دائم انجام شود.

منبع : خبرگزاری مهر

مطالب قبلی

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

© 2013 - 2019 ThemeEnergy.com

ارسال